Perenõustamine/pereteraapia

Pereteraapia (perenõustamine) aitab inimestel toime tulla kiire ja väljakutseterohke eluga. Pereteraapia eesmärk on muuta inimestevahelisi suhteid ja nende dünaamikat. Teraapia aitab vähendada emotsionaalset ebastabiilsust suhetes oma päritolupere (ema, isa, vanavanemad, tädid, onud) ja tuumpere liikmetega (mees, naine, lapsed).  Teraapiaprotsessis otsime võimalusi, kuidas pereliikmed saaksid end omavahelistes suhetes rahulikumalt ja õnnelikumalt tunda.  Suhete tasakaalu mõjutavad nii meie kui ka meie lähedaste vajadused ja kogemused. Pereteraapia eesmärk on aidata kõikidel pereliikmetel tunda end märgatuna ja mõistetuna.

Pereteraapia protsessis suhtlevad pereliikmed üksteisega ja kuulavad üksteist pereterapeudi kaasabil. Teraapiate käigus jõuame arusaamiseni sellest, millised on just Teie pere toimimise ja omavahelise suhtlemise eripärad. Saab nähtavaks, kuidas omavaheline suhtlus ja käitumine teiste pereliikmetega seotud on ja kuidas omavahelise suhtlemise eripärad teiste pereliikmete isiklikku heaolu mõjutavad. Pereteraapias otsime koos uusi viise, kuidas konfliktidega toime tulla, kuidas üksteist kuulata ja mõista ning igapäevaseid probleeme läbi rääkida. Õpime ka seda, kuidas oma mõtteid ja tundeid väljendada ning oma vajadustest rääkida. Keskendume emotsionaalsete suhtlusmustrite muutmisele eesmärgiga parandada pereliikmete omavahelist läbisaamist. Muutes peresiseseid käitumismustreid, muutuvad suhted ka väljaspool perekonda. Muutes peresiseseid käitumismustreid, muutub järeltulevate põlvkondade elu. 

"Miski pole meie elus olulisem kui meie suhted. Suurepärane suhe tugevdab immuunsüsteemi, avab südame ja hoiab Sind elujõulise ja loovana."

"Perekonna düsfunktsioon kandub põlvkonnalt põlvkonnale edasi nagu metsapõleng, mis kõik oma teel hävitab, kuni üks inimene ühes põlvkonnas leiab julguse ümber pöörduda ja leekidele vastu seista. See inimene toob rahu oma esivanematele ja säästab järgnevaid lapsi."