Paariteraapia

Paariteraapia on teraapiavorm, mis keskendub paarisuhtes esinevatele probleemidele ja konfliktidele. Terapeut aitab partneritel leida viise probleemide lahendamiseks ja suhte tervendamiseks. Teraapia eesmärgiks on aidata paaridel paremini mõista oma suhte dünaamikat, suhtlemist ja emotsionaalset sidet ning parandada inimestevahelisi probleeme, milleks võivad olla nii suhteprobleemid, suhete kriisid kui ka paari suhtevälised probleemid. Tavalisemad väljakutsed on usalduse puudumine, konfliktid, füüsilise läheduse puudumine või lahkarvamused olulistes eluvaldkondades. Terapeut aitab luua turvalise keskkonna, kus partnerid saavad avameelselt suhelda ning töötada koos suhte tugevdamise nimel. 

    Pereteraapia teooria kohaselt pärineb paarisuhtesse kaasavõetav pagas meie päritoluperedest: need on käitumismustrid, mida vanematelt õpime; vanemate ja õdede- vendadega lahendamata suhteprobleemid ja väljendamata tunded. Sel määral, mil partnerid eeldavad, et kaaslane ta sellest koormast vabastab, muutub suhe probleemseks. Teisest küljest- sel määral, mil kumbki partner töötab selle nimel, et lahendada oma emotsionaalseid probleeme oluliste inimestega minevikust, saab suhe omal jõul rahulikult edasi areneda. Sestap võib paariteraapiast partnerite soovil kujuneda pereteraapia, milles partnerid kohtuvad oma vanemate, vanavanemate, õdede-vendadega, eesmärgiga muuta peresüsteem, millest pärit ollakse avatumaks ja lähedasemaks. Kasu saavad kõik osapooled. Selline lähenemine on eriti tulemusrikas kärgperedes esilekerkivate probleemide lahendamisel. 

Terapeudina aitan teil mõista, kuidas teie suhe on kujunenud ja kuidas seda edasi arendada. Koos uurime, millised on kummagi partneri suhtesse kaasavõetud käitumismustrid ja kuidas need kokku sobivad.  Mustreid avastades aitan õppida, kuidas üksteisega tõhusalt suhelda ja rahumeelselt suhtes olla. Samuti on õpitav, kuidas vastastikune austus ja empaatia suhet positiivselt edasi viivad.

Terapeudina saan aidata teil leida meetodeid, kuidas tervislikult ja efektiivselt suhelda, kuidas omavahelisi vaidlusi suhet kahjustamata lahendada. 

Kahe inimese vahelise edukaks suhtlemiseks on palju tegureid, mida võiks arvesse võtta. Paariteraapia aitab neid mõista. Eesmärk on, et suhe jääks kestma. Või siis aru saada, mil enam lootust pole ja aidata suhe kõigi asjasse puutuvate osapoolte (ka uute, tulevaste partnerite) hüvanguks võimalikult valutult lõpetada. 

Kõikvõimalikest pisiasjadest tõusnud vaidlusi, konflikte ja tülisid on võimalik ennetada ning lahendada. Eduka
suhtluse alustalaks on tihtipeale oma partneri austamine ja temaga arvestamine. Empaatiavõime tõstab suhtlemise tõhusust. 

Paariteraapias õpime kuulama ja läbi selle ka mõistma teineteise erinevaid seisukohti, mis aitab aru saada sellest, mida partner tegelikult tahab ja vajab. Paariteraapia seanssidel õpivad inimesed oma suhet rohkem hindama.

Kui tunnete, et teie omavahelises suhtluses esineb probleeme, puudub usaldus, teineteisemõistmine ja lähedus või tundub, et pole saavutatud parimat võimalikku sünergiat, tulge paariteraapiasse.